Спорна дузпа остави Ботев Враца в елита

231 Views

Ботев Враца запази мястото си в елита след победа над Септември София с 1:0. Христо Златински бе точен за врачани, но попадението му дойде след спорно отсъждане на дузпа от страна на Драгомир Драганов в 73-ата минута. В 9-ата минута Ботев Враца беше близо до първия гол в мача, но Николай Банков успя да избие топката след удар на Даниел Генов. Десетина минути след това Атанас Кабов стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата на Костов. В 29-ата минута Даниел Генов се засуети и бе спрян от Асен Георгиев и Иван Арсов. В 34-ата минута Христо Златински отправи мощен шут по посока вратата на Николай Банков, но топката прелетя над вратата на столичани. В заключителните секунди на първата част Христо Златински стреля по земя от пряк свободен удар, но Банков се намеси отлично и изби в корнер, след който Чавдар Ивайлов стреля силно с левия крак, но Асен Георгиев блокира удара му. За втората част Веселин Великов пусна в игра Валери Домовчийски на мястото на Никола Колев. В 49-ата минута Дориан Бабунски стреля от малък ъгъл и не успя да намери целта. Седем минути след това влезлият като резерва Юлиан Ненов пропусна да изведе Ботев Враца напред в резултата. В 68-ата минута Юлиан Ненов стреля мощно, но уцели само напречната греда на вратата на Банков. В 72-ата минута Бабунски стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на стража на Септември. В 73-ата минута Драгомир Драганов отсъди спорна дузпа за нарушение на Александър Тодоров срещу Чавдар Ивайлов, но такова по-скоро нямаше. Зад топката в 76-ата минута застана Христо Златински, който бе безкомпромисен от бялата точка. След допуснатото попадение Септември се впусна в атака. В 78-ата минута Йоан Гаврилов стреля силно, но Костов се справи. В 83-ата минута стражът на Враца спаси изстрел с глава на Арсов.