“Барселона” спечели Купата на Краля!

298 Views

“Каталунците” смазаха “Атлетик” Билбао с 4:0.

Още от първите минути “Барса” наложи натиск.

В 5-ата минута Лео Меси получи прекрасен дълъг пас в  наказателното поле и върна за Френки Де Йонг, чийто удар се отби в гредата.

В 20-ата минута Лео Меси шутира, но не насочи добре топката и тя отиде в ръцете на Симон.

Докрая на първата част липсваха голови положения.

В началото на второто  полувреме  Меси и Антоан Гризман опитаха да вкарат, но техните изстрели бяха избити от Унай Симон.

В 52-ата минута Серхио Бускетс не успя да да отбележи от около 2 метра, той отправи удар, който бе спасен с крак от Унай Симон.

В 60-ата минута “блаугранас” най-после поведе.

Меси изведе де Йонг,  последният центрира за Антоан Гризман, французинът нямаше затруднения да реализира  с глава – 1:0.

Само 3 минути след това Френки де Йонг покачи на 2:0, след като отбеляза с глава.

Лео Меси направи 3:0 в 68-ата минута. Аржентинецът напредна с топка в крака, правейки  страхотно двойно подаване с де Йонг и без да се бави насочи коженото кълбо във вратата на баските.

След още 4 минути “Барса” направи резултата 4:0.

Жорди Алба и Меси бяха в основата на бърза атака от поданвания с по едно докосване, която беше завършена ефективно от “бълхата” – 4:0.

Антоан Гризман вкара ново попадение, но бе  в положение на засада и ВАР отмени гола.

Това е първи трофей за “Барселона” с треньор Роналд Куман.