- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

409 Views

“ЦСКА-София” надигра отчайващо слаб “Лудогорец” и е на финал в турнира за Купата на България.

Двубоят завърши 1:2 .

Така “червените” печелят победата в двата мача с общ резултат 2:3.

Още в 4-ата минута “ЦСКА-София” поведе.

Амос Юга изведе Жорди Кайседо, той чукна за Енрике Рафаел, който преодоля Кристиан Кахлина – 0:1.

В 13-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар и опита да завърти топката във вратата, Густаво Бусато изби.

В 22-ата минута Жорди Кайседо достави перфектно  центриране за Тиаго Родригеш. Бразилецът игра с глава,  Кристиан Кахлина спаси сигурен гол.

В 36-ата минута Федерико Варела пребори Дрогош Григоре, след което веднага пусна пас към Енрике Рафаел. Играчът вдигна главата и намери Георги Йомов, а той отбеляза за 0:2.

За попадението много сериозна вина носи Жордан Икоко, тъй като беше доста далеч от своята зона.

Играта на “Лудогорец” през първото полувреме беше изключително хаотична и без никаква агресия.

Още на почивката Валдас Дамбраускас замени Икоко със Сисиньо.

През втората част “орлите” изглеждаха малко по-добре.

В 55-ата минута отново вратарят на “Лудогорец” спаси мощен шут на Георги Йомов.

В 65-ата минута Кирил Десподов изпълни технично пряк свободен удар. Топката се отби от гредата.

Малко след това Антон Недялков отправи изстрел от дистанция, Бусато го отрази.

Крастиан Кахлина се намеси решително за пореден път.

Хърватинът парира удар на резервата в тази среща Ферико Варела.

В 73-ата минута Елвис Ману намали резултата.

Ману получи добър пас от Вандерсон и с технично изпълнение реализира.

В 85-ата минута Алекс Сантана получи директен червен картон за фаул срещу Митко Митков.

След това последваха сериозни разправии на терена, като втори жълт картон  получиха наставникът на “ЦСКА -София” Любослав Пенев и Иван Турицов.

Веднага след това Антон Недялков проби по фланга и на подаде на Кирил Десподов, който от чиста позиция не намери целта.

Така “армейците” са на финал в турнира за Купата на България, където на 19 май се изправят срещу “Арда”.

Стартовите състави:

“Лудогорец”: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 12. Абел Анисе, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудио  Кешеру,  88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра.

“ЦСКА-София”:  1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 4. Мено Кох, 7. Енрике Рафаел, 10. Георги Йомов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригеш,  21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com