“Реал” Мадрид победи “Барселона” в страхотно за гледане Ел Класико

375 Views

“Реал” Мадрид победи “Барселона” в страхотно за гледане Ел Класико.

Мачът от Ла Лига завърши 2:1.

С успеха си клубът се изравнява на върха в класирането с “Атлетико” Мадрид, както и изпреварва “Барселона” с 1 точка.

“Атлетико” излиза срещу “Бетис” в неделя.

Първата ситуация в Ел Класико беше за “Барселона”.

В 9-ата минута Лео Меси намери по фланга Жорди Алба, а той центрира успоредно на голлинията, там Тибо Куртоа изби точно пред погледа на Осман Дембеле.

В 14-ата минута “Реал” поведе.

Лукас Васкес се измъкна от Жорди Алба и достави отлична топка по земя  за Карим Безема, който с хубав изстрел  отбеляза за 1:0.

В 28-ата минута отборът  на Зинедин Зидан вкара втори гол.

Тони Кроос  отправи шут от пряк свободен удар,  той рикошира в Сержиньо Дест и влетя в мрежата на “каталунците”.

Винисиус подхвана поредната контра за “Реал”. Бразилецът  премина като на парад през съперниковата защита и изведе Федерико Валверде, нападателят веднага опита да реализира, но уцели гредата, а след това Лукас Васкес направи добавка, Марк–Андре тер Щеген спаси.

В продължението на първата част Лео Меси разтресе дясната греда, след като изпълни пряк свободен удар.

“Барселона” намали резултата в 60-ата минута.

Жорди Алба центрира в наказателното поле,  Оскар Мингеса беше оставен непокрит и вкара – 1:2.

Мингеса   можеше да изравни с удар  от малък ъгъл, който излезе в аут. Това се случи в 70-ата минута.

Определено “Барселона” бе по-активният отбор през второто полувреме.

В 85-ата минута гостите имаха претенции за дузпа.

Ферлан Менди побутна Мартин Брайтуайт в наказателното поле, но реферът прецени да си замълчи.

В 90-ата минута Каземиро остави “Реал” Мадрид с човек по- малко, след като получи втори жълт картон.

В последните секунди Илаиш Мориба можеше да донесе точка на своя  тим,  но ударът му се отби в гредата.