Слаб “Милан” се измъкна от загуба срещу “Сампдория”

Слаб “Милан” се измъкна от загуба срещу “Сампдория”.

Мачът от първенството на Италия завърши 1:1.

Първото положение в двубоя беше за “Сампдория”.

Маноло Габиадини стреля в 6-ата минута, но Джанлуиджи Донарума изби.

Определено тимът на Клаудио Раниери започна мача по-активно.

В 22-ата минута  Томазо Ауджело    шутрира отблизо – право в ръцете на Донарума.

Отново вратарят на “Милан” трябваше да спасява своя тим.

В 25-ата минута Мортен Торсби отрави удар с глава след изпълнение на корнер, стражът на “росонерите” отново показа класа и предотврати сигурен гол.

През втората част “Милан” продължи да използва дълги подавания, които бяха крайно безуспешни.

В 57-ата минута Тео Ернандес сбърка фатално при изнасянето на топката и я  “подари”  на Фабио Куалярела, който прехвърли Джанлуиджи Донарума и направи резултата 0:1.

“Сампдория” остана с човек по-малко само две минути по-късно, след като Андре Силва получи втори жълт и съответно червен картон.

В 87-ата минута “Милан” изравни.

Тогава Йенс Петтер Хауг напредна и шутира, вкарвайки за 1:1.

Хакан Чалханоолу опита да донесе победата на отбора си, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.

В последните секунди Франк Кесие уцели греда.

Така “Милан” се измъкна от загуба срещу “Сампдория”.