Италия с първа победа над България в София

345 Views

Италия с първа победа над България в София.

Двубоят от световните квалификации завърши 0:2.

Мачът не предложи много емоции, но България показа сравнително добра игра.

В 4-ата минута Момчил Цветанов изпълни тъч, топката стигна до Спас Делев. който върна за Андрей Гълъбинов, шутът на нападателя отиде право в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

Италия на два пъти имаше претенции за дузпи, но главният съдия Славко Винчич си замълча.

След много блокирани удари  съперникът ни стигна до дузпа.

Лоренцо Инсине пусна много хитър пас за Андреа Белоти, а Даниел Димов го бутна в наказателното поле и реферът отсъди 11- метров наказателен удар.

Андреа Белоти реализира за 0:1.

В началото  на второто полувреме тимът на Ясен Петров тръгна леко напред, но без да създаде положения за гол.

В 72-ата минута Андреа Белоти беше изведен с дълъг пас, след което  отправи  удар, който срещна лявата греда на вратата на  Пламен Илиев.

В 83-ата минута Мануел Лукатели беше оставен непокрит и от средна дистанция направи резултата 0:2.

Малко след това Пламен Илиев отрази два опита за гол на резервата Чиро Имобиле.

Това е  първа победа за Италия на българска земя.

След първите два кръга на световните квалификации България е на дъното в класирането.