- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Барселона” се опита да обърне “ПСЖ”, но стигна само до 1:1

211 Views

“Барселона” се опита да обърне “ПСЖ”, но стигна само до 1:1.

Парижани продължават към четвъртфиналите на Шампионска лига, след като в реванша удържаха набезите на “каталунците”.

Както е известно, първият двубой, игран преди 2 седмици завърши 4:1 за “ПСЖ”.

Тимът на Роналд Куман стартира много силно в реванша.

В 18-ата минута Усман Дембеле получи извеждащ пас и шутира, но Кейлор Навас показа класа и изби.

Сержиньо Дест отправи удар от малък ъгъл, който Навас отколони с върха на пръстите си и топката се спря в гредата.

Това се случи в 23-ата минута.

Само минутка по-късно Лео Меси бе на сантиметри да засече успоредно на голлинията, като само крачка го раздели от попадение.

В 27-ата минута Мауро Икарди беше настъпен от Клеман Ленгле в наказателното поле и след намеса на системата ВАР последва дузпа.

Зад топката застана Килиан Мбапе, който реализира за 1:0.

В 37-ата минута Лео Меси пое топката и без подготовка изтреля топката и изравни.

Ударът на аржентинеца бе от около 35 метра.

Почти веднага след това “Барселона” стигна до полето на противника.

Дест бе блъснат от Кейлор Навас в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

В добавеното време на първата част   все пак дузпа имаше.

Антоан Гризман беше изритан  от Курзава.

Зад топката застана Меси, но неговото изпълнение беше много слабо и вратарят на “ПСЖ” го отрази.

През второто полувреме  темпото спадна и мачът логично завърши 1:1.

В другата среща, която също се състоя снощи “Ливърпул” победи “Лайпциг” с 2:0 и продължава напред с общ резултат 4:0.