- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Порто” елиминира “Ювентус” от Шампионска лига след луда драма

219 Views

“Порто” елиминира “Ювентус” от Шампионска лига след луда драма.

Португалците загубиха реванша от осминафиналите с 2:3, но победиха в първата среща с 2:1 и заради повечето голове на чужд терен продължиха напред в турнира.

В 17-ата минута “Порто” откри резултата.

Демирал фаулира  в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Сержо Оливейра реализира за 1:0.

10 минути по- късно Мората можеше да изравни, той бе изпуснат от съперниковата отбрана и отправи изтрел, който бе спасен от Чарчесин.

В продължението на първата част Сержо Оливейра стреля, но Войчех Шчесни изби.

Тимът на Андреа Пирло изравни още в 49-ата минута.

Кристиано Роналдо овладя една дълга топка и свали с глава за Федерико Киеза, а последният вкара за 1:1.

В 54-ата минута Тареми остави “Порто” с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

“Юве” продължи да натиска и в 63-ата  минута поведе.

Куадрадо достави отлично центриране за Мората, нападателят отбеляза отблизо.

До края на редовното време “старата госпожа” изпусна още няколко положения.

Така се стигна до 2 продължения по 15 минути.

“Порто” изравни 5 минути преди края на второто продължение.

Сержо Оливейра изпълни изключително интересно пряк свободен удар.

Той търкулна топката с лек шут по земя, който изненада Войчех Шчесни и влезе в мрежата му – 3:2.

Само след минута Бернардески изпълни корнер, топката стигна до Рабио, който игра с глава и върна интригата в мача 2:3.

До края италианците опитаха всичко, за да обърнат  общия резултат, но без успех.

Така заради повечето голове на чужд терен “драконите” продължиха напред.

“Борусия” Дортмунд също се класира за четвъртфиналите.

Немците направиха 2:2 със “Севиля” и с общ резултат 5:4 и си проправи път напред в турнира.

Днес “Барселона ще се надява на чудо срещу “ПСЖ”.

“Каталунците” загубиха тежко с 1:4 в първия сблъсък.

“Ливърпул” пък ще се опита отново да надвие “Лайпциг”.

Шампионите на Англия имат предина от два чисти гола след двубоя преди 2 седмици.

И двата мача днес стартират в 22:00 часа.