“Барселона” надви “Севиля” и е на финал за Купата на Краля

233 Views

“Барселона” надви “Севиля” и е на финал за Купата на Краля.

Мачът, игран снощи завърши 3:0 за тима от Каталуния.

Първият полуфинал завърши с успех на “Севиля” с 0:2.

В 12-ата минута Усман Дембеле откри резултата, след като шутира силно и не остави възможност на Томас Вацлик да реагира.

До края на първата част “Барселона” продължи да атакува настоятелно, но без да вкара гол.

В 72-ата минута  Лукас Окампос  напредна за “Севиля” и бе препънат от Оскар Мингеса в наказателното поле.

Последва дузпа, която беше отразена от Марк-Андре тер Щеген.

Фернандо  получи втори жълт картон, тъй като задържа Франсиско Тринкао.

Това се случи в 92-ата минута.

Секунди по-късно “Барса” изпълни корнер,  Антоан Гризман центрира, а там Жерар Пике надскочи всички и отбеляза – 2:0.

В продълженията Мартин Брайтуайт покачи на 3:0, той реализира с глава след прекрасно центриране на Жорди Алба.

На финала формацията на Роналд Куман ще се изправи срещу победителя от сблъсъка “Атлетик” Билбао – “Леванте”, където първият мач завърши 1:1.