- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Лудогорец” потрепери сериозно, но победи “Царско село”

319 Views

Шампионите продължават напред в турнира за Купата на България след победа с 1:2.

За тима на Валдас Дамбраускас се разписаха Мавис Чибота и Абел Анисе съответно в 33-ата и 45-ата минута.

Делан Мартенс върна едно попадение за “царете” в 59-ата минута.

“Орлите” започнаха двубоя активно.

В 13-ата минута Мавис Чибота отправи хубав изтрел- извън вратата.

В 33-ата минута Елвис Ману отне добре топката в центъра на терена и изведе Мавис Чибота, а той с техничен удар откри резултата.

Само две минути по-късно Лесли Деса и Антон Недялков влязоха в единоборство, след което левият бек на “Лудогорец” изпита сериозна болка в коляното и бе заменен от Козмин Моци.

В добавеното време Абел Анисе успя да игра е с глава и да отбележи след изпълнение на корнер.

През втората част отборът на Любо Пенев стана малко-по агресивен.

Играчът  на “Царско село”  Делан  Мартенс  спечели битката за една топка срещу Албел Анисе и  напредна и стреля от средно рястояние, намалявайки на 1:2.

Сериозна вина за гола имаше Пламен Илиев, който можеше да се намеси доста-по добре.

В 81-ата минута Ивайло Марков изведе отлично Стефан Христов.

Нападателят шутира, но този път Пламен Илиев изби удара.

В 86-ата минута Лука реализира за “Царско село”,но флагът бе вдигнат, тъй като имаше засада.

За “Лудогорец” след дълго  отсъствие се завърна бразилецът Вандерсон, той влезе като  резерва.

Така разградчани продължават напред в надпреварата за Купата на България.

Днес “ЦСКА 1948” също се класира за четвърфиналите, след като му трябваха 120 минути, за да надвие “Ботев” в Пловдив с 1:2.

Отново днес “Левски” елиминира “Берое” – 2:1.

“Царско село”: Михаил Иванов, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Лесли Де Са (74 – Стефан Христов), Христо Попадийн, Ален Стеванович, Луис Педро, Дилан Мертенс (90 – Мартин Кавдански), Карим Роси (64 – Панайотис Лука), Луи Нганиони, Хари Денков (46 – Емануил Манев)

“Лудогорец”: Пламен Илиев, Антон Недялков (41 – Козмин Моци), Георги Терзиев, Елвис Ману (62 – Каули Оливейра), Абел Анисе, Мавис Чибота (62 – Кирил Десподов), Пиерос Сотириу, Драгош Григоре, Джордан Икоко, Стефан Баджи, Доминик Янков (84 – Вандерсон)

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com