Мбапе разби отбраната на “Барселона”

244 Views

“ПСЖ” победи “Барселона” в първи осминафинал в Шампионска лига.

Мачът се игра снощи и завърши 1:4.

С основна заслуга за победата на парижани беше Килиан Мбапе, който реализира 3 гола във вратата на “каталунците”.

В 27-ата минута “Барселона” получи правото да изпълни дузпа, след като Френки Де Йонг бе фаулиран в наказателното поле.

Зад топката застана Лео Меси и с много точен шут направи  резултата 1:0.

Пет минути по-късно Марко Верати изведе Мбапе, а той се вклини между Клеман Лангле и Жерард Пике, вкарвайки за 1:1.

В 37-ата минута “Барселона” имаше страхотна  възможност да поведе.

Антоан Гризман получи топката при една контра, напредна и стреля, но покрай вратата.

Така завърши първата част.

В 50-ата минута Килиан Мбапе отправи удар, който рикошира в крака  на бранител на “Барселона”, но Марк-Андре тер Щеген изби.

В 65-ата минута Мбапе донесе пълен обрат за своя тим, след като се възползва от една отбита топка и вкара на празна врата за 2:1.

Положението за тима на Роналд Куман стана още по-лошо в 75-ата минута, когато Мойс Кийн реализира за 1:3 след изпълнение на пряк свободен удар.

В 85-ата минута крахът за испанците бе пълен.

Юлиан Дракслер изведе с прекрасен пас Мбапе, французинът с бомбен снаряд не остави шанс на Марк-Андре тер Щеген – 1:4.

Така “ПСЖ” натрупа сериозен аванс преди реванша между двата отбора, който е на 10 март.

В другата среща, играна снощи “Ливърпул” победи “Лайпциг” с 0:2, а головете бяха дело на Мохамед Салах и Садио Мане съответно в 53-ата и 58 минута.

Днес са мачовете “Порто”- “Ювентус” и “Севиля” – “Борусия” Дортмунд.

Двубоите са с начален час 22:00 часа.