- efbet Лига, БГ Футбол, Футбол

Слаб “Ботев” загуби от “Арда” в дебюта на Азродин Валентич

211 Views

Слаб “Ботев” загуби от “Арда” в дебюта на Азродин Валентич.

Първият мач от пролетния дял  в efbet Лига завърши 0:2, а двата гола за тима на Николай Киров реализира Жуниньо.

Началото на мача бе спокойно и в първите  пет минути липсваха сериозни положения за гол.

В 10-ата минута Реда Рабей влезе навътре, измъкна се от Иван Коконов и шутрира, но  ударът му бе спасен от Иван Караджов.

Две минути по-късно “Арда” поведе.

Деян Лозев центрира, топката стигна до Жуниньо, който направи двойно подаване със Спас Делев и отбеляза за 0:1!

В 26-ата минута Спас Делев опита да реализира от около 20 метра. Аргилашки изби.

Малко след това  Славчо Шоколаров игра с глава за “Ботев” – неточно.

Спас Делев отново стреля в последната минута на първата част. Георги Аргилашки се намеси, а при добавката Деян лозев разтресе гредата.

В 49-ата минута Славчо Шоколаров опита изтрел от дистанция, който беше спасен от Караджов.

Шоколаров сбърка  при изнасянето на топката, тя стигна до Жуниньо, а бразилецът вкара за 0:2 с прецизно изпълнение.

Това се случи в 53-ата минута.

Тимът на Азродин Валентич можеше да намали резултата в 67-ата минута.

Тогава Кевин Янсон изпълни добре пряк свободен удар, топката срещна гредата.

В 79-ата минута Спас Делев беше изведен страхотно от Иван Коконов, но Делев копна топката и тя отиде право в ръцете на стража на “Ботев”.

Така слаб “Ботев” загуби от “Арда” в дебюта на Азродин Валентич .

Съставите на двата тима:

Ботев“:

Аргилашки, Работов (46-Младеновски), Генев, Янсон, Филипов (46-Тонев), Шоколаров, Рабей, Конате (68-Сисе), Току (76-Бисер Бонев), Цикарски, Илиев.

“Арда”:

Караджов, Стоев, Желев, Георгиев, Лозев, Мартинов, Таравел, Коконов (82-Тилев), Делев (90-Александров), Едимар Рибейро (86-Тонислав Йорданов), Крумов.

Отборът  от Пловдив е на 12 място в класирането, докато “Арда” е на 4-та позиция.