- Англия, Европейски футбол, Футбол

279 Views

“Манчестър Юнайтед” победи “Ливърпул” в зрелищен мач и е на осминафинал в турнира за Купата на Англия.

Двубоят, който завърши 3:2 премина през редица обрати.

В 10-ата минута дойде първото по-интересно положение в двубоя.

Мейсън Грийнууд стреля от малък ъгъл, Алисон парира удара.

Единсон Кавани отне топата от Рис Уилямс и видя Грийнууд, а той оправи хубав шут, но встрани от вратата.

В 18-ата минута “Ливърпул” поведе.

Роберто Фирмино изведе добре Мохамед Салах, който технично прехвърли Дийн Хендърсън – 0:1.

В 26-ата минута Маркас Рашфорд даде оличен диагоанален пас за Мейсън Грийнууд, крилото не сбърка за 1:1.

Две минути преди края на първата част Люк Шоу можеше да донесе пълен обрат за своя тим, но неговият удар беше спасен от Алисон.

В началото на втората част обратът бе факт.

Грийнууд пусна хубав пас за Маркас Рашфорд, а последният реализира– 2:1.

В 58-ата минута “Ливърпул” изравни.

Роберто Фирмино центрира, Хари Магуайър не се ориентира добре, а топката стигна до Салах, който отбеляза – 2:2.

Малко по-късно Салах подаде за Александър-Арнолд, той шутира, но Хендърсън изби.

В 78-ата минута влезлият като резерва за домакините Бруно Фернадеш вкара прекрасен гол, стреляйки от пряк свободен удар.

Така “Манчестър” Юнайтед” се класира за осминафиналите във ФА Къп.