“Лудогорец” стигна до 2:2 срещу “Шахтьор” Донецк

538 Views

“Лудогорец” стигна до 2:2 срещу “Шахтьор” Донецк.

Двата гола за шампионите вкараха Жордан Икоко и Каули през втората част .

“Шахтьор” успя да реализира още първото си положение в двубоя.

След много бърза атака Соломон отправи удар, който рикошира в тялото на Жордан Икоко и влетя в мрежата на Пламен Илиев – 0:1!

Тимът на Валдас Дамбраускас трудно изнасяше топката през първото полувреме, тъй като липсваше движение в халфовата линия, а и агресия.

Все пак Бърнард Текпетей имаше две страхотни положения да изравни.

В 14-ата минута Каули Оливейра пусна много добър пас за Антон Недялков, който върна от аут линията за Текпетей, ганаецът не уцели вратата от няколко метра.

В 39-ата минута Недялков изведе Кирил Десподов, а той подаде към Текпетей, крилото беше оставен сам срещу вратаря на противника, но стреля право в тялото му.

В 55-ата  минута украинците отбелязаха втори гол.

Той падна след добър удар на Коноплянка.

“Лудогорец” намали резултата в 58-ата минута, след като Сисиньо и Жордан Икоко комбинираха много красиво.

Бразилецът видя Икоко и му достави много точен диагонален пас, а за конгоанецът не остана нищо друго освен да намали резултата–  1:2.

Само две минути след това “орлите” изравниха.

Младокът Димитър Митков даде скрито подаване за Каули, а халфът не сбърка за 2:2.

Кирил Десподов имаше две възможности да донесе пълен обрат за своя тим.

Първо юношата на “Литекс” нанесе хубав шут от средна дистанция, но той бе добре париран от стража на съперника.

В 72-ата минута Десподов стреля, но вратарят на тима от Донецк добре скъси ъгъла и спаси.

Така разградчани са с победа и равенство от началото на контролите в Турция.

В друга контрола, играна днес “Локо” Пловдив разби “Берое” с 3:0.

Попаденията отбелязаха  Кристиан Илич, Момчил Цветанов  и Димитър Илиев.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com