- Европейски футбол, Испания

202 Views

“Барселона” загуби финала за Суперкупата на Испания, след като бе обърнат от “Атлетик” Билбао.

Мачът завърши 3:2.

В 37-ата минута Лео Меси пое топката и опита шут, топката с късмет попадна в Антоан Гризман който реализира отблизо за 1:0.

Само 97 секунди по-късно “Атлетик” изравни.

Иняки Уилиямс достави добро центриране за Оскар Де Маркос, а той не сбърка – 1:1.

В началото на второто полувреме Лео Меси стреля от средно разтояние, но неточно.

В 57-ата минута Икер Муняин центрира от пряк свободен удар, Раул Гарсия отбеляза, но голът бе отменен, тъй като имаше засада.

Така дойде 73-ата минута, тогава Жорди Алба проби по фланга и чудесно намери Антоан Гризман, който с хубав шут направи резултата 2:1.

В 89-ата минута Муняин подаде от пряк свободен удар, Асиер Виялибре успя да засече топката и да прати двубоя в продължения.

Иняки Уилиямс вкара за 2:3, след като отправи страхотен снаряд към Тер Щеген и не му остави шанс да реагира.

В последната минута на продълженията Лео Меси си изпусна нервите и удари съперник без топка.

Реферът веднага изгони аржентинеца с директен червен картон.

Така “Атлетик” Билбао завоюва Суперкупата на Испания.