“Манчестър “Юнайтед победи трудно “Бърнли” и излезе на върха във Висшата лига

“Манчестър Юнайтед” победи трудно “Бърнли” и излезе на върха във Висшата лига.

Мачът завърши 0:1, а голът за “червените дяволи” реализира Пол Погба.

Първото опасно положение в двубоя дойде в 16-ата минута.

Тогава Люк Шоу напредна по фланга и намери Бруно Фернандеш, който стреля, но слабо в ръцете на Ник Пол.
В 25-ата минута Антони Марсиал пробва да шутира от разтояние, ударът му мина високо над вратата.

Десет минути по-късно Люк Шоу центрира за Хари Магуайър, капитанът на “Юнайтед” вкара с глава, но използва лявата си ръка срещу Ерик Питърс и попадението беше отменено.

В края на първата част Единсон  Кавани комбинира с Антони Марсиал, а той изтреля силен шут, който вратарят на  “Бърнли” изби.

В 66-ата минута Кавани опита да отбележи отблизо, но без успех.

В 71-ата минута Маркъс Рашфоорд намери чудесно Пол Погба на дъгата на наказателното поле, французинът откри резултата с хубав удар от движение, а голът не падна и без помощта на рикошет в тялото на Матю Лолтън.

До края на двубоя “Бърнли” опита  да натисне, но натискът бе хаотичен.

Така “Манчестър “Юнайтед” излезе на първо място в класирането.

Тимът има 3 точки преднина пред “Ливърпул”, като двата отбора се изправят един срещу друг в неделя.

Малко  по-рано  “Шефилд Юнайтед” постигна първи успех във Висшата лига, след като победи “Нюкасъл” с 1:0.

“Евертън  пък надви “Уулвърхямптън”  с 1:2.

“Милан” победи драматично “Торино” в мач за от турнира за Купата на Италия.

“Росонерите” спечелиха с дузпи, които завършиха при резултат 5:4, а редовното време приключи 0:0.

В Испания  “Атлетико” Мадрид победи “Севиля” с 2:0

С този успех тимът на Диего Симеоне   събира  41 точки и има четири точки повече от “Реал” Мадрид.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: