“Арда” спря победната серия на “Лудогорец” в efbet Лига

446 Views

“Арда” спря победната серия на “Лудогорец” в efbet Лига.

Тимът от Кърджали стигна до 2:2 срещу шампионите в отложен мач от първенството.

В 9-ата минута Антон Недялков направи добър пробив и подаде към Елвис Ману, който шутрира неточно.

Две минути по-късно  “Лудогорец” поведе.

След размяна на двойни подавания топката стигна до Кирил Досподов, а той разтреля Иван Караджов за 0:1.

В 17-ата минута Светослав Дяков сбърка при изнасянето на топката.

Тя стигна до Иван Коконов, а офанзивният футболист намери чудесно Спас Делев, който реализира за 1:1.

В 31-ата минута Елвис Ману центрира в наказателното поле, топката се отби в ръката на Милен Стоев, но реферът Георги Давидов си замълча и прецени да не отсъжда дузпа.

В 47-ата минута Клаудио Кешерю  получи топката в наказателното поле и видя Елвис Ману, който оставен сам стреля,  Караджов спаси.

След това отново Ману игра с глава от чиста позиция, но над вратата.

В 64-ата минута Иван Коконов  подаде за Лачезар Котев, той опита центриране, което   рикошира в играч на “Лудогорец” и можеше да изненада Пламен Илиев, но вратарят се справи и изби.

В 70-ата минута и Кирил Десподов изпълни корнер и намери отлично Драгош Григоре, румънецът отбеляза с глава за 1:2.

Шест минути преди края Иван Тилев получи добро центриране,  игра с глава, топката се отби в гредата и попадна  в краката Едимар Жуниор, а той вкара за 2:2.

В 87-ата минута  Доминик Янков и Антон Недялков комбинираха бързо, като последният достави отлично подаване за Кешерю,  който от чиста позиция пропусна да донесе победа за тима от Разград.

Така “Лудогорец” има съответно 3 и 6  точки преднина пред  преследвачите  “Локо” Пловдив и “ЦСКА-София”.

“Червените” играят утре с “Левски”, а “Лудогорец” има още един отложен мач срещу “Ботев”Пловдив в неделя.