“Арда” победи драматично “Левски” на “Герена”

274 Views

“Арда” победи драматично “Левски” на “Герена”.

Мачът от efbet Лига завърши 1:2.

Матеус Леони вкара за за 0:1 в 41-ата минута, като голът беше от засада.

Паулиньо изравни в 89-ата минута, а секунди по-късно Иван Коконов отбеляза победното попадение за тима на  Николай Киров.

В първите 15 минути на двубоя двата отбора не създадоха никакви интересни положения.

“Арда” владеше много повече топката от “Левски”.

В 28-ата минута Иван Караджов подаде хубава дълга топка за Иван Коконов, който комбинира със  Спас Делев, а той намери Светослав Ковачев. Крилото шутира, но неточно.

В 41-ата минута “Арда” поведе.

Спас Делев изпълни страхотно пряк свободен удар, топката се отби от гредата, а след  това настана меле в наказателното поле. От това се възползва Матеус Леони и отбеляза за 0:1.

Леони беше в засада при гола, която не беше отсъдена.

В 59-ата минута Здравко Димитров опита удар от далечна дистанция за “Левски”, но ударът беше много неточен и топката мина много над вратата.

В 69-ата минута Светослав Ковачев стреля, но ударът му беше слаб и излезе в аут.

В 83-ата минута Спас Делев отправи изтрел, Николай Михайлов спаси.

Резервата Паулиньо изравни за “Левски” .

Той получи пас от друга резерва Валери Божинов и шутира , топката мина през ръцете на Иван Караджов и влезе– 1:1.

Това се случи в 89-ата минута.

Секунди по-късно “Арда” организира бърза атака, топката стигна до Иван Коконов, който разтреля Ники Михайлов, за да донесе победата на тима си.

Така тимът от Кърджали остава на трето мясно в класирането , “Левски” е девети.

По-рано днес  ЦСКА 1948 победи “Берое” с 1:0.

Голът за отбора  от София отбеляза Васил Шопов.

Автор: SPORTS24 – Спортни  статии и анализи Снимка: levski.bg