- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

ЦСКА-София продължава в Лига Европа, “Локо” Пловдив отпадна достойно от “Тотнъм”

397 Views

ЦСКА-София продължава в Лига Европа, “Локо” Пловдив  отпадна достойно от “Тотнъм”.

Тимът на Бруно Акрапович поведе на “Тотнъм”, но два червени картона за локомотивци наклониха везните в полза на отбора от Англия и  мачът завърши 1:2.

Във втората минута Хюн-Мин Сон беше изведен сам срещу вратаря, но Мартин Луков се намеси добре с крак.

В 11-ата минута Стивън Бергвайн отправи удар от средно разтояние и уцели греда.

Секунди по-късно Аралица пробва далечен шут за “Локо”, но той беше доста неточен.

В 28-ата минута Хари Кейн получи пространство и реши да стреля, но покрай вратата.

В 42-ата минута Сон комбинира с Хари Кейн , а той игра с пета, но ударът му бе спасен.

В края на първото полувреме Димитър Илиев изведе  добре Бирсент Карагарен , но Карагарен не намери добре топката и отиграването му бе неточно.

В 71-ата минута “Локо” поведе. При корнер Димитър  Илиев добре свали топката за резервата Георги Минчев, който реализира с глава за 1:0.

След това Карагарен можеше да отбележи втори гол, но Уго Лорис изби.

В 78-ата минута съдията напълно справедливо изгони Диниш Алмейда , тъй като той блокира със своята ръка удар с глава пред голлинията на Бен Дейвис. Бирсент Караген също бе изгонен, като видима причина затова нямаше.

При последвалата дузпа Хари Кейн не сгреши за 1:1.

“Тотнъм” логично натисна и стигна до победата .

Автор на победното попадение стана влезлият като смяна  Ндомбеле в 85-ата минута.

Така “Локо” игра достойно, но отпадна от Лига Европа.

ЦСКА-София игра добре и елиминира “БАТЕ” Борисов с 2:0.

Головете вкараха Али Соу в 44-ата минута и Греъм Кери в последните секунди на мача.

През първата част Густаво Бусато спаси дузпа,   която сам сътвори.

В следващия кръг тимът  на Стамен Белчев ще се изправи срещу “Б36” от Фарьорски острови.