ЦСКА-София и “Локо” Пловдив продължават напред в Лига Европа

287 Views

ЦСКА-София и “Локо” Пловдив продължават напред в Лига Европа.

“Червените” обърнаха трудно “Сайрънс” и го биха с 2:1.

През първото полувреме тимът на Стамен Белчев не създаде чисти положения за гол .

В началото на втората част Юрген Матей фаулира в наказателното поле атакуващ футболист от противника и последва дузпа, която Густаво Бусато изби.

В 69-ата минута Максуел Да Силва напредна , стреля и топката рикошира и влезе във вратата на ЦСКА-София.

Шест минути по-късно резервата Ахмед Ахмедов изравни. Това стана след чудесно центриране на Юнус Санкаре .

В последната минута влезлият като смяна Георги Йомов пусна топката за Али Соу , а той преодоля отбраната на тима от Малта .

Соу опита пас, но топката рикошира в стража на “Сайрънс” и влезе във вратата му.

Така ЦСКА- София продължава към втория кръг на Лига Европа.

Напред продължава и “Локо” Пловдив.

Тимът на Бруно Акрапович игра стабилно срещу черногорския “Искра” и го победи с 0:1.

Голът вкара капитанът Димитър Илиев от дузпа през втората част.

За съжаление “Славия” отпадна, след като загуби с 2:1 от албанския Кукеси.

“Белите” получиха  гол от дузпа в 54-ата минута, след като Петър Патев наруши правилата срещу Албин Гаши и съдията остъди наказателен  удар, а зад топката застана Патрик Фрайдей , който вкара за 1:0.

Петър Патев центрира в 80-ата минута, а Калоян Кръстев засече с глава и изравни.

В 84-ата минута “Кукеси” вкара победен гол.

Албанците центрираха в наказателното поле .

Там беше резервата Годберг , който атрактивно отбеляза за 2:1.

Така България остава с три тима в Лига Европа: “Лудогорец” “Локомотив” Пловдив и ЦСКА-София.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter