- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

226 Views

“ПСЖ” направи магически обрат срещу “Анталанта” и продължава напред в Шампионска лига.

Парижани губеха в резултата, но в последните минути вкараха два гола и разбиха мечтите на “Богинята”.

Двубоят завърши 1:2.

Мачът започна активно за тима от Париж .

Неймар на три пъти излезе сам срещу Спортиело Телой , но и в 3-те случаи бразилецът шутира неточно.

Така дойде 27-ата минута , когато Марио Пашалич получи топката и с хубав шут матира Кейлор Навас.

Треньорът на “ПСЖ” –  Томас Тухел, вкара на почивката Мбапе , а не след дълго трябваше да замени Кейлор Навас , който получи траввма.

В 76-ата минута Мбапе направи много добър пробив по крилото  стреля мощно , но Телой отрази.

Неймар също пробва удар секунди след това , но той беше много слаб и вратарят на “Аталанта” се  справи.

Така се стигна до 90-ата минута.

Тогава резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг центрира за Неймар , а той подаде за Маркиньос , който с удар от воле отбеляза за 1:1.

Буквално в следващата атака “ПСЖ” си завоюва победата .

Мбапе центрира  за Ерик Максим Чупо-Мотинг , който не сбърка и донесе победата на своя тим.

На полуфиналите тима от Париж ще срещне “Атлетико” Мадрид или “Лайпциг”.

Мачът е днес от 22:00 часа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter