- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

Безличен “Левски” бе тотално надигран от “Локомотив” Пловдив

375 Views

“Локомотив” Пловдив надигра тотално “Левски” в първата полуфинална среща от турнира за Купата на България.

Мачът завърши 2:0.

Головете за тима на Бруно Акрапович отбелязаха Димитър Илиев и Бирсент Карагарен през първата част.

“Левски” игра безлично през целия мач и не създаде нито едно сериозно положение за гол.

В първите 15 минути на срещата и двата отбора бяха активни, но без да създадат сериозни положения.

Постепенно”Локомотив” наложи темпо.

В 23-ата минута Янис Каргас сбърка фатално при изнасянето. Топката му бе отнета от Лукас Салинас и бразилецът подаде за Димитър Илиев, който прониза Милан Мятович.

Малко по-късно Анте Аралица стреля с глава, но над вратата.

В 45-ата минута Бирсент Карагарен удвои за “смърфовете”. След много добра тройна комбинация между Парвиз Умарбев, Йосип Томашевич и Карагарен последният вкара за 2:0.

Така “Левски” не застраши сериозно нито ведъж през първата част вратата на “Локомотив”.

Опитите на “сините” не даваха особен резултат и през втората част, а тимът на Бруно Акрапович действаше стабилно в отбрана.

В 68-мата минута влезлият като смяна за “Левски” Станислав Костов опита удар, но той бе слаб и не затрудни Мартин Луков.

Малко преди края Милан Миятович предоврати сигурен трети гол.

Черногорецът изби топката пред погледа на защитника на “Локомотив” – Диниш Алмейда.

Така пловдивското “Локо” си  осигури добра преднина преди реванша в София.

Автор: SPORTS24 – Спортни  статии и анализи Снимка: levski.bg