- БГ Футбол, Национален отбор, Футбол

БРАВО! България U19 започна с победа срещу Черна гора квалификациите за ЕП

323 Views

България U19 стартира с победа с 3:1 срещу Черна гора в първи мач от европейските квалификации в група 1.

Националите започнаха страхотно срещата и още в 4-ата минута поведоха с гол на таланта на Ботев Пловдив Димитър Тонев.

Десет минути по-късно обаче Вуянович изравни, а при този резултат дойде и почивката.

През втората част “лъвчетата” на Ангел Стойков бяха по-настоятелни и стигнаха до успеха с два късни гола.

В 84-ата минута Владимир Николов се разписа от дузпа за 2:1, а в добавеното време Филип Кръстев отбеляза третия гол за националите, оформяйки крайния резултат.

Черна гора – България 1:3

0:1 Димитър Тонев (4)
1:1 Вуянович (14)
1:2 Владимир Николов (84-дузпа)
1:3 Филип Кръстев (90)

ЧЕРНА ГОРА: Лазар Балтич, Матия Рачич (49-Матия Дринчич), Никола Янич (45-Андрей Пупович), Балса Дублйевич, Мирко Миликич, Абдел Османович, Никша Вуянович, Милан Вукотич, Иван Вукчевич-капитан (66- Марко Мрвалйевич), Огниен Гасевич, Велико Раденович;

Резерви: Сергей Йоксмович, Лука Бабич, Милош Милович, Лука Тодорович, Омар Сиярич, Иван Божович;

Селекционер: Милорад Пекович;

БЪЛГАРИЯ: Виктор Николов, Александър Ганчев, Християн Петров, Емануел Мирчев, Александър Тодоров, Мартин Д. Петков (70-Денислав Ангелов), Владимир Николов, Димитър Тонев, Филип Кръстев, Мартин Атанасов (61-Йоан Бауренски), Асен Дончев;

Резерви: Никола Виденов, Ивайло Иванов, Александър Макрис, Димитър Стоянов, Христо Радков, Филип Колев;