- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

Лудогорец с тежка загуба в Испания

309 Views

Лудогорец загуби тежко с 0:6 от Еспаньол четвъртия си мач от група Н на Лига Европа. Двубовт се разви кошмарно за шампионите, след като още през първото полувреме бяха изгонени Форстър с директен червен картон и Горалски след два жълти. Реферът от Франция даде и дузпа за домакините, които се прибраха на почивката с преднина от 3:0. Головете отбелязаха Мелендо, Мармол и Варгас.

В началото на втората част домакините стигнаха до четвърто попадение. Негов автор бе Камосано. В 73-ата минута Педроса вкара за 5:0, а три минути Ферейра покачи на 6:0.

С двама човека по-малко Лудогорец изпита големи проблеми, като Пламен Илиев спаси още чисти положения.

Лудогорец остава на второ място в групата след нулевото равенство на Ференцварош и ЦСКА Москва.

ЕСПАНЬОЛ – ЛУДОГОРЕЦ 6:0

1:0 Оскар Мелендо (4′)
2:0 Луис Лопес (19′)
3:0 Матиас Варгас (36′) – дузпа
4:0 Виктор Кампусано (52′)
5:0 Адриан Педроса (73′)
6:0 Факундо Ферейра (76′)

ЕСПАНЬОЛ: Диего Лопес, Себастиен Корчиа, Фернандо Калеро, Бернардо Еспиноса (46 – Адриан Педроса), Оскар Мелендо (71 – Леи Ву), Пол Лозано, Естебан Гранеро, Виктор Кампусано (64 – Факундо Ферейра), Матиас Варгас, Дидак Вила

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Яцек Горалски, Стефан Баджи, Джоди Лукоки, Марселиньо (21 – Джордан Икоко), Вандерсон (77 – Светослав Дяков), Клаудио Кешерю (39′)