- Голям шлем, Тенис

Уникален ден за българския спорт! Григор Димитров победи Роджър Федерер и е на полуфинал на US Open!

325 Views

Най- добрият български тенисист – Григор Димитров , победи Роджър Федерер на US Open с 3:6, 6:4, 3:6, 6:4 , 6:2.

Мачът предложи множество вълнуващи моменти.

Григор започна сковано и Федерер го проби още в началото.

Швейцарецът не допусна да бъде пробит до края на сета и го затвори без проблем – 3:6.

Във втората част всичко вървеше гейм за гейм до 4:2 .

Тогава българинът проби Маестрото, но Федерер не се отказа и върна пробива.

Но при следващото подаване на Федерер Гришо го проби отново, с което затвори и сета- 6:4.

В сет номер 3 Федерер заигра доста уверено .

Той имаше възможност на 2 пъти да пробие Димитров , като това се случи при втория опит в осмия гейм.

Докрая на третата част Роджър не допусна колебания в играта си и затвори сета при 3:6.

В четвъртия сет Григор проби подаването на Федерер още в първия гейм.

Той можеше да го направи и още веднъж , но пропусна 7 шанса да пробие бившия №1 в света в гейм, който продължи 12 минути.

Така се стигна до момента, в който нашият тенисист сервира за четвъртата част и я затвори – 6:4.

В паузата преди 5-тия сет Маестрото поиска медицинска намеса .

Явно болките на Фед бяха доста силни, защото в решителната част той не оказа никаква съпротива на Григор Димитров.

Гришо поведе с 4:0 в 5-тия сет и докрая нямаше никакви проблеми да затвори частта и мача при резутат 6:2 във финалния сет

Така Гришо за първи път достигна полуфинал на US Open   в своята кариера.

Там той ще срещне руснака Даниил Медведев.

В дамската надпревара за следващата фаза се класираха Елина Свитолина и Серина Уилямс.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ATP Tour