- Волейбол, Национални отбори

Първото препятствие е преодоляно, България сломи Египет

405 Views

Волейболистите на България спечелиха с 3:1 срещу Египет първата си среща от олимпийската квалификация.в зала “Конгресна” на ДКС във Варна. По-рано в другия мач от нашата група Бразилия победи с 3:0 Пуерто Рико.

Лесен първи гейм за нашия тим, който спечели с лекота с 25:11. Отборът на Египет  беше максимално затруднен от сервисите на Цветан Соколов, блокадите на Виктор Йосифов и умната игра на Николай Пенчев и Тодор Скримов.

Изненадващо за всички вторият гейм бе напълно равностоен и продължи повече от 30 минути. Резултатът вървеше точка за точка и напрежението в края едва не коства на нашите загубен гейм.

Първо играчите на Силвано Пранди пропиляха два геймбола, а след това на три пъти същото направиха и египтяните. При 31:31 ас на Светослав Гоцев и двойна блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов донесоха успеха на България във втория гейм с 33:31.

Импулсът в играта на египтяните продължи и в третия гейм. Нещо повече – след като дръпна в резултата с 15:10, съперникът не изпусна аванса си и затвори гейма на 25:19. В края на гейма треньорът Силвано Пранди пусна в игра Алекс Грозданов, Розалин Пенчев и Венелин Кадънков.

И в началото на четвъртата част нашите трудно намираха противодействие на техничните удари по блокадата, което беше основното оръжие на Египет.

Цветан Соколов вдигна публиката с атрактивна точка за 13:11 и това накара треньорът на Египет Гидо Велмюлен веднага да вземе прекъсване. Но и това не спря устрема на нашите, които след няколко добри атаки на Соколов, Скримов и Йосифов натрупаха аванс от 4-5 точки, който бе задържан до края. Добро включване в тези минути направи Мартин Атанасов, който отбеляза няколко решаващи точки. Геймът за 25:19 бе затворен от Тодор Скримов.

БЪЛГАРИЯ – ЕГИПЕТ 3:1 (25:11; 33:31; 19:25; 25:19)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 28, Николай Пенчев 6, Тодор Скримов 14, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 11 – Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров 1, Алекс Грозданов, Розалин Пенчев 1, Венелин Кадънков, Мартин Атанасов 2)

Старши треньор Силвано Пранди

ЕГИПЕТ: Хишам Еуаис 15, Мохамед Селиман 10, Ахмед ел Сайед, Ахмед Шафик 16, Мостафа Абделрахман, Абделрахман Сеуди 2 – Ахмед Мохамед-либеро (Ахмед Афифи 9, Хосам Абдала 4, Рашад Атиа, Абделрахман Абуелела 5, Омар Хасан 1, Мохамед Хасан-либеро)