- Англия, Европейски футбол, Футбол

363 Views

Манчестър Сити разби Уест Хем с 0:5 и започна по шампионски защитата на титлата в Англия .

Рахим Стърлинг реализира хеттрик, а Серхио Агуеро и Габриел Жезус добавиха по един гол.

В първите 20 минути мачът беше равностоен, но след това Сити имаше пълно превъзходство.

Първата по- интересна ситуация в мача беше за Уест  Хем.

Тя дойде в 5-тата минута, когато Мануел Лансини напредна и падна в накзателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

4 минути по- късно Ман Сити отговори.

Рияд Марез стреля от разтояние, но Лукаш Фабянски изби в корнер, от който не произлезе нищо.

Малко след това Давид Силва стреля, но извън вратата.

20 минути след началото Кевин Де Бройне напредна и подаде на Марез , който шутира в близкия ъгъл на Фабянски , но неточно .

25 минути след началото Сити откри резултата .

Кайл Уокър направи страхотен пробив по фланга и центрира към Габриел Жезус, който реализира за 0:1.

Така завърши и първата част – 0:1 в полза на Манчестър Сити.

Второто полувреме започна със смяна за Уест Хем. Пабло Форналс замени Михаил Антонио.

5 Минути след началото на втората част Рахим Стърлинг удвои преднината на своя отбор.

Кевин Де Бройне изведе на чиста позиция Стърлинг , който не сбърка за 0:2.

Само 3 Минути по- късно англичанът асистира за 3-ти гол, но при паса си към Габриел Жезус Стърлинг беше с малко в засада.

Малко преди да изтече 1 час игра Иса Диоп стреля с глава за Уест Хем, но над вратата .

18 Минути преди края Уест Хем можеше да намали резултата .

Влезлият като резерва Хавиер Ернандес шутира, но Едерсон изби.

След това и Лансини стреля, но Едерсон отново показа класа и спаси .

3 минути по- късно Сити вкара 3-ти гол. Рахим Стърлинг беше изведен сам срещу Фабиянски и вкара своя втори гол в мача.

15 минути преди края беше отсъдена дузпа за Манчестър Сити.

Иса Диоп спъна Рияд Марез в наказателното поле и съдията посочи бялата точка.

Резервата Серхио Агуеро изпусна дузпата, но тя беше повторена, тъй като играч на Уест Хем беше навлязъл в полето при изпълнението на дузпата.

При второто изпълнение Агуеро вкара за 0:4.

В даденото от рефера продължение Рахим Стърлинг оформи своя хетрик .

След чудесно извеждащо подаване англичанът не сбърка за 0:5 .

Така Манчестър Сити разби Уест Хем и започна по шампионски защитата на титллата в Англия.