- Моторни спортове, Формула 1

Зрелище! Хокенхайм удави много пилоти, Ферстапен над всички

370 Views

Невероятно състезание. Точно с тези две думи може да се окачестви 11-ия старт в календара на Формула 1 през 2019-а година. Гран при на Германия се яви първата надпревара, която се проведе на дъжд, а това направи така, че всички зрители по света на най-технологичния спорт на планетата да станат свидетели на невероятни обрати. След всичко Макс Ферстапен успя да триумфира на „Хокенхайм”, грабвайки първа победа от състезанието в Австрия насам и седма в кариерата си, а втори завърши Себастиан Фетел, който стартира от последното място в състезаниоет. Топ 3 пък бе оформен от руския пилот на Торо Росо Даниил Квият.

В хода на състезанието пък заради редица проблеми отпаднаха Шарл Льоклер, Ландо Норис, Даниел Рикардо и Серхио Перес, Валтери Ботас и Пиер Гасли. Световният шампион Люис Хамилтън пък строши предното си крило в средата на състезанието и влезе в бокса, но грешка на механиците на Мерцедес направи така, че Люис остана в питлейна 50 секунди за смяна на гуми и „носа” на болида си. Все пак той завърши на 11-ото място на 19 секунди зад лидера Ферстапен.

Източник: Gong.bg Снимка: Twitter