Черно море сломи с обрат апатичен Локомотив Пд

360 Views

Черно море записа ценен успех на старта на efbet Лига през сезон 2019/20, побеждавайки у дома носителят на Купата на България Локомотив Пловдив с 3:1. „Моряците” бяха догонващи в резултата след 15-ата минута, когато Анте Аралица поведе пловдивчани. Четвърт час по-късно Аристоте Ндонгала изравни резултата, а Исмаил Иса даде аванс на домакините в 52-ата минута. Така се стигна до 62-ата, когато капитанът на Локомотив Пловдив – Димитър Илиев, си закова автогол и оформи на практика крайния резултат на „Тича”.

Играч на мача: Исмаил Иса

Иса: Повече се радвам, че бихме, а не, че вкарах

Акрапович: Някои не показаха “та*аци”, ще има проблем

Илиев: Показахме характер, но нека не почваме така друг път

Бруно Акрапович разчете от първата минута на юношата Архан Исуф, след като през миналия сезон бранителят игра за Арда под наем във Втора лига.

Илиан Илиев постави в схемата 4-2-3-1 нападателят Исмаил Иса на върха, а Мартин Минчев боравеше по левия фланг. Първите минути на мача бяха равностойни, а пръв в мача удари Локомотив Пловдив. Анте Аралица бе намерен след центриране от корнер от Георги Илиев, а Аралица отблизо отбеляза, въпреки опитът на Дюлгеров да отбие топката.

В 21-ата пък Димитър Илиев стреля отдалеч, но топката отлетя встрани. Миг по-късно Марин Минчев стреля, но неточно, а в 23-ата Дюлгеров улови топка, изстреляна от Дюлгеров. В 30-тата минута пък Черно море изравни резултата. Родриго Енрике се пусна по левия фланг, минавайки през Петрович. Последва пас по земя за Аристоте Ндонгала, който бе оставен сам и с едно докосване изравни – 1:1.

В 41-ата минута Родриго отправи удар с пета, а топката премина край вратата на Луков след лек рикошет. Варненци стартираха мощно втората част, която доведе до втори гол във вратата на Луков. Васил Панайото бе непокрит в средата на терена, а халфът видя Исмаил Иса зад защитата. Той надбяга Стивън Езе и отправи диагонален удар, за да сломи опита на Луков за реакция и поведе Черно море напред – 2:1.

В 68-ата минута пък Черно море поведе с 3:1, а точен бе капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев. Той засече с коляно топката във вратата си след центриране отдясно и авансът на варненци бе вече солиден. Васил Панайотов опита да отбележи със силен удар, но Луков изби, а Ндонгала направи нов пропуск за моряците. До края на срещата темпото значително намаля

Източник: Gong.bg