- БГ Футбол, Футбол

Лудогорец с 4-та Суперкупа, победи Локомотив Пловдив

418 Views

Лудогорец спечели Суперкупата на България , след победа над Локомотив Пловдив с 2:0.

Головете за шампионите вкараха Мавис Чибота и Джоди Лукоки.

Само 3 минути след началото Лудогорец поведе .

Джоди Лукоки центрира, топката достигна до Клаудио Кешеру , който върна топката назад, а там Мавис Чибота с прав удар не остави шанс на Мартин Луков –1:0.

Малко по- късно Кешеру , можеше да удвои преднината на Лудогорец. Лукоки центрира Кешеру нанесе хубав удар с глава, но Мартин Луков изби.

15 Минути след началото , Мавис Чибота направи добър пробив по фланга центрира към Клаудио Кешеру, но румънецът би над вратата.

Само 2 минути след това Локо Пловдив можеше да изравни.

Топката беше подадена към Аралица, който излизаше сам срещу Пламен Илиев, но Аралица си поведе дълго топката и тя излезе в аут.

20 Минути след началото, Димитър Илиев подаде на Момчил Цветанов той напредна и стреля, но над вратата на Пламен Илиев.

10 Минути преди края на първата част Джоди Лукоки центрира за Лудогорец топката достигна до Марселиньо, който шутира от воле , но над вратата.

5 Минути преди края Мавис Чибота стреля хубаво , но Мартин Луков спаси с върха на пръстите си.

При последвалия корнер Драгош Григоре стреля с глава, но встрани от вратата .

Второто полувреме започна със смяна в Лудогорец .

Козмин Моци замени Антон Недялков, който се контузи.

10 минути след началото на втората

част Аралица излезе сам срещу Пламен Илиев, но вратарят изби.

След това Мавис Чибота проби , подаде на Марселиньо, който стреля в гредата .

Локомотив Пловдив отговори с атака .

Димитър Илиев подаде на Карагарен, който нанесе хубав удар, но Пламен Илиев показа класа и изби .

20 Минути преди края влезлият като резерва Дан Битон стреля технично, но над вратата.

Малко по- късно Карагарен се опита да прехвъли Пламен Илиев, но вратарят излезе и изби.

Мавис Чибота размени двойно подаване с Дан Битон първият стреля, но вратарят на Локомотив се намеси .

Така се стигна до даденото от съдията продължение, когато Джоди Лукоки вкара за 2:0.

Мавис Чибота подаде на Лукоки в наказателното поле , Лукоки стреля и вкара втория гол за Лудогорец в мача.

Така Лудогорец изравни ЦСКА по спечелени Суперкупи, като и 2-та отбора имат по 4 .

Лудогорец): Пламен Илиев, Сисиньо, Антон Недялков (46’ – Козмин Моци), Драгош Григоре, Джордан Икоко, Светослав Дяков /к/, Яцек Горалски, Джоди Лукоки, Марселиньо (84’ – Димо Бакалов), Мавис Чибота, Клаудио Кешеру (61’ – Дан Битон)

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (74’ – Елитон Жуниор), Момчил Цветанов, Георги Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица (66’ – Ален Ожболт), Димитър Илиев