- БГ Футбол, Футбол

„Левски“ завърши с 1:1 срещу „Йънг Бойс“ лагера в Австрия

280 Views

„Левски“ и шампионът на Швейцария „Йънг Бойс“ завършиха при резултат 1:1 на терена във Фюген, където „сините“ завършиха своя подготвителен лагер. Младият Станислав Иванов беше точен в 17-ата минута, а в 77-ата Никола Нгамело изравни.

Още от първата минута двата тима започнаха двубоя на високо темпо и положения не липсваха и в двете посоки. Швейцарският шампион организира опасна атака, но топката мина встрани от вратата на Миятович. „Левски“ отвърна с нападение в 13-ата минута, но пасът на Паулиньо не стигна до Иван Горанов.

Малко след това Тиам изведе Станислав Иванов, той напредна на скорост и матира Фон Балмуус. В 28-ата минута вратарят на „Йънг Бойс“ излезе предвидливо напред и изпревари Станислав Иванов, който се беше впуснал в опасна атака за „Левски“. Малко преди това пък Иван Горанов изпревари Нсаме на голлинията.

В 35-ата минута „жълто-черните” пропуснаха чрез Мамбимби, който стреля опасно, но топката не попадна във вратата на Миятович.

Малко преди края Тиам и Станислав Костов бяха много близо до втори гол в полза на „сините“. Халфът пое топката след центриране, финтира противник и стреля, но защитник изби през голлинията. Топката попадна в Костов, който финтира противник, а след това стреля над гредата.

В 40-ата минута пък Гаудино нацели гредата от фаул.

Второто полувреме започна с пропуск на Мариани, чийто удар беше избит пред голлинията. В 50-ата минута Кристофър Перейра опита изстрел от далечна дистанция, който обаче не намери очертанията на вратата.

Илия Димитров и Янис Каргас замениха Костов и Деян Иванов, а в 68-ата минута Стаси Иванов проби отлично отдясно, след което преодоля технично защитник и стреля силно с левия крак, но стражът Балмуус изби в корнер.

В 77-ата минута Йънг Бойс изравни резултата след грешка на Каргас, от която се възползва Никола Нгамело. До края двата тима си размениха по още няколко положения, но до нов гол не се стигна.

Това бе последната четвърта проверка на левскарите в Австрия, а утре „сините“ се прибират в София.

Голмайстори: 1:0 Станислав Иванов (17); 1:1 Никола Нгамело (77)