- БГ Футбол, Футбол

ЦСКА загуби от съпрерника на Лудогорец в ШЛ

297 Views

ЦСКА отстъпи с 0:1 на унгарския шампион Ференцварош във втората си контрола в Австрия. Първото полувреме премина без попадения. Али Соу нацели гредата след силен шут в 24-та минута, а Евандро имаше шанс да се разпише в 35-та, но играч на противника изби топката. На почивката в тима на ЦСКА бяха извършени 7 смени – Гълъбов, Антов, Занев, Малинов, Давидов, Енрике и Уот се появиха в игра, а от стартовия състав на терена останаха Черниаускас, Атанасов, Тиаго и Евандро. В 56-та минута Бусато застана под рамката на вратата ни. Митков замени Евандро в 67-та, а в 83-та Смоленски зае мястото на Атанасов. Ференцварош достигна до успеха с гол в 71-та минута. В последните секунди Денис Давидов имаше възможност да изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на унгарците се намеси решително. Това е първа загуба за ЦСКА в контролите, след като до момента червените постигнаха два успеха с по 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) и чешкия Прибрам. Следващата контрола на “армейците” е на 30 юни от 12:00 срещу Шахтьор Донецк. Вижте репорташ от мача с Ференцварош тук. https://www.youtube.com/watch?v=mNq5FvOUJm0