- БГ Футбол, Футбол

Шахтьор се оказа твърде силен за Лудогорец, шампионите паднаха с класически резултат

256 Views

Лудогорец загуби с класически резултат 3:0 приятелския мач срещу Шахтьор Донецк . Това бе първа загуба за “орлите” по време на подготовката. Мачът започна с гол за украинците още в 3-тата минута , като топката достигна до нападателя Тете, който остана сам срещу Ренан и го матира за 0:1. Лудогорец отговори с хубав удар на Светослав Дяков, който стреля вратарят на Шахтьор не се намеси убедително и топката достигна до Светослав Ковачев, който обаче стреля високо над вратата. Вторият гол за Шахтьор беше копие на първия. Бившият играч на ЦСКА -Жуниор Мореш с хубав пас изведе Алън Патрик сам срещу Ренан и той реализира за 0:2. 10 минути преди края на първата част Шахтьор можеше да вкара 3-ти гол, но удара на Марко Сиприано мина покрай вратата на Ренан. 6 Минути след началото на втората част Моци отправи удар с глава, но топката мина над вратата. В хода на второто полувреме Стойчо Стоев направи доста промени . Дебют в контролите в Австрия записа румънецът Клаудио Кешеру. Докрая на мача Шахтьор вкара още 1 гол след груба грешка на Ренан. Тайсън стреля от далеч , като бразилския вратар на Лудогорец не се намеси уверено и топката достигна до Даниел Сик, който при довката вкара без проблем. В края на мача беше отменен гол на Клаудио Кешеру заради засада .Мачът беше изгледан на живо от собствениците на Лудогорец – Кирил и Георги Домусчиеви. Утре е последната проверка за разградчани в Австрия. Те се изправят срещу Бутошани, като началният час е 19:00.