- БГ Футбол, Футбол

Левски загуби минимално втората си контрола в Австрия

305 Views

Левски загуби втората си контрола на Австрийска земя . “Сините” паднаха с 0:1 от руския гранд Зенит Санкт Петербург . Мачът, като цяло беше равностоен и с малко положения за гол. Добро впечетление направи новият вратар на Левски – Милан Миятович. Още в 3-тата минута дойде първото опасно положение за Зенит. Кристиан Нобоа подаде към нападателя Севдар Ажмун , който излезе очи в очи с Милан Миятович, но стреля право в тялото му. Първата по-добра възможност за Левски дойде чак 8 минути преди края на 1-вото полувреме. Тогава Давиде Мариани напредна подаде на Иван Горанов, който стреля мощно, но вратаря на Зенит изби. Второто полувреме започна с дузпа за Зенит Топката беше подадена на Игор Смолников, който беше изпуснат от новия гръци защнитник на Левски– Янис Каргас. Каргас фаулира Смолников в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Севдар Ажмун, той стреля Милан Мятович беше близо да отрази удара, но не успя и така Зенит поведе с 0:1. След гола Давиде Мариани стреля от разтояние , но вратаря на Зенит изби. Краневитер , който влезе като смяна за Зенит стреля опасно 26 минути преди края, но Мятович изби с 1 ръка. До края падна гол във вратата на Левски , но той беше отменен заради фаул в атака. Така Левски загуби и 2-рата си контрола в Австрия.