- БГ Футбол, Женски футбол, Футбол

„Лудогорец“ написа история в женския футбол, завоюва златен дубъл!

Сподели:

Views: 0

„Лудогорец“ написа история в женския футбол, завоюва златен дубъл!

Отборът не записа нито една загуба през сезона, а вчера победи НСА във финала за Купата на България!

Ето какво съобщи клубът в социалните мрежи:

„Женският отбор на Лудогорец разгроми НСА с 4:0 във финала за Купата на България и завърши сезона с исторически дубъл.

След като по-рано през сезона си осигуриха шампионската титла, „орлиците“ триумфираха и с националната купа след категоричния успех във финалната среща, която се игра в Севлиево.

Първото полувреме завърши без попадения, но след почивката футболистките на Лудогорец наложиха пълно превъзходство. Още в първата минута на втората част Моника Бориславова откри резултата, а малко по-късно Мариела Петрова удвои аванса на разградчанки. Силвия Кефалова реализира третото попадение, а Вероника Гоцева оформи крайното 4:0.

„Беше дълъг сезон. Радвам се, че го завършихме без загуба и спечелихме и двете купи. Поздравявам отбора за положения труд през годината. Сега излизаме в заслужена почивка, след което започва подготовката ни за участието в Шампионската лига и предстоящия сезон. Искам да изкажа благодарности на собствениците , ръководството на клуба, треньорския и медицинския щаб, както и на всички, които допринесоха за този успех“, заяви старши треньорът Христос Доков“.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1042456211618553&set=a.207247121806137

About Никола Генчев

Read All Posts By Никола Генчев