ЦСКА вдигна „Sesame Купа на България“, ще играе в квалификациите на „Лига Европа“.
„Червените“ победиха „Локо“ Пловдив във финала, той завърши – 1:1 в редовното време и продълженията, а пък при дузпите тимът на Христо Янев триумфира – 3:4.
Символичните гости от София откриха резултата в 10-ата минута. Тогава, Леандро Годой засече центриране от статично положение, нападателят надскочи Андрей Киндриш и отбеляза с глава – 0:1.
Локо“ изравни по абсолютно идентичен начин, но в началото на втората част. Лукас Риан надскочи Макс Ебонг и реализира с глава – 1:1.
В последните секунди на редовното време ЦСКА отбеляза, ала в хода на атаката Макс Ебонг игра с ръка и попадението беше отменено.
Продълженията не бяха особено интересни, макар Фьодър Лаупоухов да спаси две много чисти положения за гол на съперника.
Беларусинът изби и два удара от бялата точка – тези на Димитър Илиев и Запро Динев, което се оказа напълно достатъчно за победата, тъй като „армейците“ пропуснаха само една дузпа, изпълнена от Бруно Жордао.
За ЦСКА това е Купа №22 в историческата витрина, тя е втора за Христо Янев като наставник на отбора. Специалистът я вдига и преди 10 г.
Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка : cska.bg








