- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Милан” удържа “Наполи” и в реванша, ще играе полуфинал в Шампионската лига

118 Views

“Милан” удържа “Наполи” и в реванша, ще играе полуфинал в Шампионската лига.

Двата италиански тима завършиха 1:1 в реванша и “росонерите” продължават напред с общ резултат 1:2.

Вчерашният мач започна спокойно, като Матео Политано и Пьотър Жилински опитаха няколко удара от дистанция, те минаха встрани от целта.

“Наполи” продължи да владее топката, но съперникът се бе групирал отлично в защита и не позволи на домакините да създават положения.

В 20-ата минута гостите организираха бърза контраатака, топката достигна до Рафаел Леао, който бе фаулиран в наказателното поле, последва дузпа, която Оливие Жиру не изпълни добре и Алекс Мерет изби.

Отново Леао подхвана контраатака, навърза няколко футболисти и пададе за Жиру, който на празна врата отбеляза.

През втората част “Наполи” продължаваше да атакува неефективно.

Все пак, в 80-ата минута Фикайо Томори игра с ръка в наказателното поле, последва 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Кварацхелия, ала Майк Менян изби.

В добавеното време Виктор Осимен изравни, той отбеляза с глава, но нямаше време за повече.

“Реал” Мадрид пък надви “Челси” с 0:2 и с общ резултат 0:4, като  също продължава напред.