- Европейски футбол, Испания, Футбол

222 Views

“Реал” Мадрид сдаде първото място в “Ла Лига”, след като загуби от “Райо Валекано”.

Тимът на Карло Анчелоти изигра един от най-слабите си мачове от началото на сезона досега.

Мачът завърши 3:2.

Домакините започнаха вихрено, като в 5-ата минута организираха много добра контраатака, топката стигна до Санти Комесаня и той реализира с прецизен шут.

“Райо” продължи да натиска но постепенно “Реал” Мадрид се съвзе.

В края на  първото полувреме Лука Модрич реализира дузпа,  отсъдена за нарушение срещу  Марко Асенсио, а Едер Милитао засече чудесно с глава  едно  центриране от статично положение,  донасяйки преднина на тима си.

В последната минута на добавеното време “Реал” сбърка при изнасянето на топката, последва нова много бърза контраатака, тя завърши с попадение на Алваро Гарсия.

През втората част гостите натиснаха здраво,  ала не успяха да оползотворят положенията си.

В 67-ата минута бе  отсъден 11-метров наказателен удар, тъй като Дани Карвахал игра непозволено в противниковото наказателно поле. Първоначално Тибо Куртоа изби дузпата, изпълнена от Оскар Трехо, но вратарят напусна голлинията и изпълнението бе повторено успешно –3:2.

Това е първа загуба за “Реал” Мадрид в “Ла Лига” през този сезон.

Отборът е вече на второ място в класирането, имайки две точки по-малко от от “Барселона”.