Views: 0
Лошото представяне на България в Лигата на нациите продължава.
Нашите загубиха от САЩ с 0:3 гейма, като в последния тимът на Силвано Пранди успя да реализира само 9 точки.
Ето какво съобщи сайтът на родната федерация по волейбол:
„Мъжкият национален отбор на България загуби от САЩ с 0:3 (19:25, 24:26, 9:25) в предпоследния си мач от Лигата на нациите в Римини (Италия). С това волейболистите ни записаха дванадесета загуба в турнира. Тимът ни остава 15-ти в класирането, с две победи и 7 точки. Американците, вицешампион в Лигата, са седми с 21 точки (7 успеха, 7 поражения). Селекционерът Силвано Пранди направи две промени в стартовата шестица. Като титуляри започнаха Гордан Люцканов и либерото Мартин Иванов. Стартов състав: Владимир Станков, Радослав Парапунов, Гордан Люцканов, Георги Петров, Стефан Чавдаров, Николай Колев – Мартин Иванов-либеро (Георги Сеганов, Денис Карягин) Нашите отново не можаха да намерят ритъм и да покажат възможностите си. „Лъвовете“ бяха равностойни на съперника единствено във втория гейм. Борбата за всяка точка продължи до последно и имаше интрига. Българите първи стигнаха до геймбол при 24:23, но не успяха да оползотворят шанса. Американците показаха класа в решителните минути. Те спечелиха гейма след блокада и директна точка от начален удар. Това явно повлия и съставът ни отбеляза много лош трети гейм. Българите нямаха сили да се противопоставят и загубиха на едва 9 точки. С най-голям актив завърши Гордан Люцканов – 9 точки (1 блокада), със 7 се отчете Георги Петров. За САЩ Гарет Муагутутиа бе реализатор с 13 точки. На 23 юни отборът на България срещат Словения, в 19 ч“.
Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: fivb.com






