- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Футбол, Шампионска лига

“Лудогорец” победи “Динамо” Батуми, но го очаква отговорен реванш в Грузия

116 Views

“Лудогорец” победи “Динамо” Батуми, но  го очаква  отговорен реванш в Грузия.

Първата среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига завърши – 3:1.

Дебют за “орлите” в Европейските клубни турнири направи Ивайло Чочев, а Тодор Неделев  също стартира от първата минута

Тимът на Георги Дерменджиев  съвсем умишлено остави грузинците да владеят топката, тъй като искаше да се възползва от атакуващата игра на гостите .

В 13-ата минута Тодор Неделев изпълни късо ъглов удар, топката достигна до Рик Джонатан, той финтира няколко футболисти и подаде за Бернард Текпетей, който  откри резултата с шут фронтално срещу вратата.

В 23-ата минута Гудушаури напредна по крилото и Антон Недялков го изпусна, ала първият не уцели вратата.

Само минута по-късно Руан Секо пое топката в средата на терена и изведе прекрасно Рик Джонатан, той надбяга съперниковата защита и стреля, коженото кълбо срещна гредата първоначално, след което се оплете в мрежата – 2:0.

Руан Секо изпусна златен шанс да реши всичко в сблъсъка, централният нападател излезе сам срещу вратаря, направи опит да го прехвърли, топката мина много над вратата. Бразилецът и Тодор  Неделев изпуснаха по още едно положение, като шутираха точно в обсега на стража Силва.

Антон Недялков отново изпита физически проблем и беше заменен  на почивката от Сон.

“Лудогорец” изигра откровено слабо второ полувреме, като тотално липсваше агресия в играта.

В 59-ата минута Гомис напредна по фланга и подаде в наказателното поле  за  Владимир Мамучашвили, той намали пасива на своите. Трябва да кажем, че в края на атаката  се чу  съдийска свирка,  но тя не беше от главния съдия.

Георги Дерменджиев извърши тройна смяна, пускайки – Якуб Пьотровски, Кайо Видал и Матиас Тисера на местата на – Тодор Неделев , Бернард Текпетей и Руан Секо.

Малко след това пък Аслак фон Витри направи – 3:1, след като изпълни повече от перфектно  един пряк свободен удар.

До края  на двубоя шампионът на България успя да задържи топката,  но не опитваше но не опитваше да отбележи четвърти гол.

Така “Лудогорец” победи “Динамо” Батуми, но  го очаква  отговорен реванш в Грузия.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com