- Евро 2024, Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

50 Views

Първият полуфинал от турнира завърши – 2:1, като всички голове паднаха през първото полувреме,  което беше и далеч по-активно  спрямо второто.

Испанците започнаха доста добре,  в 5-ата минута Ламин Ямал получи топката на крилото и центрира за Фабиан Руис, той игра с глава, но не уцели мрежата.

Само 3 минути по-късно Килиан Мбапе финтира Хесус Навас и центрира в наказателното поле, където Емерик Лапорт тотално изпусна Рандел Коло Муани, нападателят реализира с глава.

В 21-ата минута Ламин Ямал получи свободно пространство и с невероятен удар от дистанция изравни резултата – 1:1. 16-годишният футболист на “Барселона” се превърна в най-младият голмайстор на Европейски футболни финали.

Иберийците продължиха много да натискат своя съперник и Дани Олмо в 25-ата минута, след като неговите съотборници направиха многоходова комбинация, а първият надигра Жул Кунде и порази целта.

Втората част беше много по-тактическа. Испания изключително умело владееше топката и не даде на своя противник да създаде нито едно чисто голово положение, въпреки че треньорът на Франция вкара наведнъж в игра Антоан Гризман и Брадли Баркола, а после  Оливие Журу.

Така Испания абсолютно заслужено победи Франция и се класира на финал на Европейското първенство по футбол.

Вторият полуфинал е тази вечер, той ще противопостави Англия срещу Нидерландия.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи