- Евро 2024, Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

53 Views

Нидерландия изигра много силно второ полувреме срещу Турция, класира се за полуфиналите на Евро 2024.

Двубоят завърши – 2:1.

В 35-ата минута Арда Гюлер изпълни статично положение, топката стигна до Самет Акайдън, който отбеляза с глава. Трябва а отбележим, че вратарят на “лалетата” – Барт Фербрхен, увисна доста сериозно при центрирането, а това улесни значително  Акайдън.

Турският състав стоеше добре подреден в защита до края на първото полувреме, но тимът на Роналд Куман не се движеше достатъчно без топка, за да изостря своите атаки.

Куман реагира още на полувремето, пускайки Ваут Вегхорст.

Въпреки това, в 55-ата минута Арда Гюлер изпълни превъзходно един пряк свободен удар и можеше да увеличи преднината на южните ни съседи, ала  топката срещна гредата.

В 70-ата минута Менфис Депай центрира по въздух за Стефан де Фрай, последният се извиси във въздуха и изравни с глава.

Само 6 минути по-късно видяхме пълен обрат. Шави Симонс намери Дензъл Дъмфрис, крайният защитник подаде страхотно по земя успоредно в наказателното поле, там пред погледа на Коуди Хакпо пък Мерт Мюлдур си вкара автогол – 2:1.

До края символичните гости дадоха всичко от себе си,  за да вкарат мача в продължения. Мики ван де Веен изби пред голлинията много опасен удар на съперников футболист, а Барт Фербрхен спаси шут на Семих Кълъчсой.

На 10 юли Нидерландия ще се изправи срещу Англия, а в другата полуфинална битка ще се срещнат Франция и Испания, този сблъсък е на 9 юли.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи