- Евро 2024, Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

42 Views

Консервативният футбол на Англия пак сработи, “трите лъва” се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по футбол.

Англичаните победиха Швейцария след изпълнения на дузпи, а в редовното време и допълнителните 30 минути  срещата завърши – 1:1.

Мачът не блестеше с особени футболни достойнства предвид важността на сблъсъка.

Тимът от Острова владееше топката много повече през първата част, но без да създава 100%-ви  възможности за гол.

В 51-ата минута Бреел Емболо получи много добро извеждащо подаване в наказателното поле, ударът му беше доста слаб и не затрудни Джордан Пикфорд.

В 75-ата минута Дан Дойе пое топката на крилото и веднага центрира по земя за Емболо, нападателят не бе опазен по адекватен начин от противниковата защита и   успя да отбележи с удар отблизо.

Само 5 минути по-късно Букайо Сака имаше свободно пространство, влезе навътре и отправи мощен изстрел, с който изравни резултата – 1:1.

В продълженията и двата състава играха много предпазливо и логично се стигна до изпълнения  на 11-метрови наказателни удари.

Мануел Аканджи изпусна още първата дузпа за “шоколадите”, централният защитник изпълни слабо, като вратарят на Англия нямаше проблем да спаси.