69 Views

Испания стигна полуфиналите на Eвро 2024, но не и без помощта на английско съдийско рамо.

Четвъртфиналният мач завърши 2:1 след продължения.

Двата отбора започнаха срещата много спокойно, но испанците имаха съвсем леко игрово предимство.

Иберийците трябваше да направят принудителна смяна още в началните минути, тъй като Педри получи контузия и беше заменен от Дани Олмо.

Именно Олмо пък създаде най- чистото полово голово положение  през първата част в 39-ата минута, когато нападателят стреля много опасно от дистанция, а Мануел Нойер изби.

В 47-ата минута Ламин Ямал получи топката в наказателното поле и подаде на Алваро Мората, той шутира високо, високо над вратата.

Четири минути по-късно Ямал направи отличен пробив по фланга и видя абсолютно непокрития Дани Олмо, изстрелът на последния нямаше много сила, ала  беше насочен перфектно, за да навести мрежата – 1:0.

В 77-ата минута Никлас Фюлкруг получи супер подаване от Флориан Виртс, ударът на футболиста на “Борусия” Дортмунд срещна гредата.

Германците изравниха резултата в последните секунди на редовното време, след като Йошуа Кимих свали отлично коженото кълбо с глава и за Флориан Виртс не беше проблем да вкара отблизо – 1:1.

Така се стигна до продължения.

В 106-ата минута дойде и най-скандалното съдийско отсъждане в двубоя, тогава Джамал Мусиала стреля от дистанция, топката отиваше застрашително към вратата на Испания, Марк Кукурея я спря отчетливо с ръка в наказателното поле, а  Антъни Тейлър и сънародниците му от Англия пък незнайно защо замълчаха…

В 119-ата минута Испания измъкна победата. Дани Олмо центрира отлично за Микел Мерно, който беше изпуснат много сериозно от Антонио Рюдигер и реализира с глава – 2:1.

Даниел Карвахал наруши правилата срещу германски футболист в края на двубоя и получи втори жълт картон.

На полуфиналите Испания ще се изправи срещу Франция.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимки : X